40 yıl önce İsveçli genç bir kadınla Hintli artist arasında başlayan güzel bir aşk hikayesi… Çift geride bıraktıkları zorlu zamanların ardından şimdi mutluluğun tadını çıkarıyor. İşte onların öyküsü…

1949’da Hindistan’ın uzak bir kasabasında Pradyumna Kumar Mahanandia “dokunulmazlar” olarak adlandırılan kast dışı sınıfa mensup bir ailede dünyaya geldi. Bir astrolog tarafından anlatılan kehanete göre Kumar, uzak bir ülkede yaşayan müzisyen bir kadınla evlenecekti. Bu kadın Boğa burcundandı ve kendine ait bir ormanı vardı. Kumar National Geographic’e yaptığı açıklamada: “Kehanete güçlü bir şekilde inanmıştım ve şu an dünyadaki her şeyin daha önceden planlanmış olduğu biliyorum.” dedi.

Kumar, kehanetin gerçekleştiği günü çok iyi hatırlıyor. Hikaye, 17 Aralık 1975’te başlıyor. Charlotte Von Schedvin adlı, mavi gözlü ve sarışın bir kadın, o zamanlar bir sokak sanatçısı olan Kumar’dan bir portresini çizmesini istiyor.

Kumar o günü şöyle anlatıyor: “Resim sehpamın önünde belirdiğinde bir anda vücudumun hiç ağırlığı yokmuş gibi hissetmiştim. Hislerimi anlatmaya kelimeler yetersiz kalıyor. Gözleri iri, yuvarlak ve o kadar maviydi ki, bana değil sanki içime bakıyordu,  üzerimde bir X-Ray cihazı var gibiydi.”

Heyecanlı genç adam ilk seferinde bu güzel kadını hayalindeki gibi çizememişti, bu yüzden ondan tekrar gelmesini rica eden Kumar, o zamanları şöyle anlatıyor: “Üç kere geldi ve tam üç portresini çizdim. İkinci gelişinden sonra anladım ki o, hayatımın kadınıydı!” dedi. Kadın tam da kehanetteki gibi flüt çalıyordu, kendine ait bir ormanı vardı ve Boğa burcuydu. Ona “Benim karım olacaksın. Tanışmamız bir kader.” demiş.

Charlotte, o zamanlar 19 yaşındaydı. Bu beklenmedik itiraf onu hiç korkutmadı ve genç adama bir şans vermeye karar verdi. Çift, Charlotte İsveç’e dönünceye kadar 2-3 hafta kadar beraber vakit geçirdiler.

Aşk hikayesi burada bitebilirdi, ama genç ve azimli Kumar bunun olmasına izin vermedi. Ayrı geçen bir buçuk yıldan sonra sanatçı her şeyini satarak bir bisiklet aldı. Çok az bir para ve yolda tanıştığı insanların yardımıyla Charlotte’u görebilmek için 10 bin kilometre yol katetti.

Kumar bu durumu: “En büyük engelim kendi düşüncelerim ve şüphelerimdi.” şeklinde ifade ediyor.  İki aşık sonunda evlendi ve şu an 40 yılı aşkın bir süredir beraberler. Çift, birlikte iki de çocuk büyüttüler ve aşkları çok güçlü.

Pradyumna Kumar Mahanandia ile tanışın. Aşkıyla beraber olmak için 10 bin km yol kat etti.
Pradyumna Kumar Mahanandia ve Charlotte Von Schedvin arasında 40 yıl önce filizlenen güzel bir aşk hikayesi
Kehanete göre Kumar uzak bir ülkede yaşayan müzisyen bir kadınla evlenecekti. Bu kadın Boğa burcundandı ve kendine ait bir ormanı vardı.
Adam, kehanetin gerçekleştiği günü çok iyi hatırlıyor.
Kumar bir sokak sanatçısıyken güzel bir kadın ondan resmini yapmasını ister.
Genç adam kadını istediği gibi çizemez, bu yüzden Charlotte’dan başka bir gün tekrar gelmesini ister.
İkinci kez geldiğinde bu kez Kumar, onun hayatının aşkı olduğunu anlar.
Aralarında bazı duygular filizlenmeye başladıktan 2-3 hafta sonra Charlotte İsveç’e döner.
Ayrı geçen bir yılın ardından sanatçı her şeyini satar ve bisiklet satın alır.
Çok az bir para ve yolda tanıştığı insanların yardımıyla 10 bin kilometre sonunda Kumar Charlotte’u görmeyi başarır.

Çiftin iki çocuğu var ve aşkları hiç olmadığı kadar güçlü.

Kaynak: boredpanda

*** Yazı Nihan Kaşoğlu tarafından PostLine için Türkçe’ye çevrilmiştir. 

 

 

Facebook Comments