Pedallayan Kadınlar öncülüğünde, 15 Ekim Dünya Meme Sağlığı Günü’nde meme sağlığı farkındalığı için kadın-erkek-genç-yaşlı herkes, “Meme Sağlığımın FARKINDAYIM” diyen tüm bisikletlilerle Ankara Kurtuluş Vedat Dolakay Nikah Salonu önünden hareket ederek Bahçelievler istikametinde bisiklet sürüşü gerçekleştirildi.

Meme kanseri, düşük ve orta gelirli ülkelerde geç dönemde tespit edilmesi nedeniyle  önemli bir sorun oluşturmaktadır. Türkiye’de ise meme kanseri en sık rastlanan kanser türü olup kadınların 8’de 1’i bu kanserden etkilenmektedir.
Sağlıklı beslenme, hareketli bir yaşam, alkol ve sigaradan uzak durmak meme kanseri riskini azaltabilir. Bisiklet, hem sağlıklı bir çevrede sağlıklı bireyler yetişmesinde öncelik sağlanması gereken bir araçtır. İnsan hayatında hareketin öneminin altını çizmek adına da ayrıca dikkat çekicidir. 
Bizler; Bisikletseverler olarak insanları daha hareketli bir yaşama özendirmek niyetindeyiz. Değişime de önce kendimizden başlamalıyız.
Metamazon Derneği & Pedallayan Kadınlar

Pedallayan Kadınlar Kimdir? 

Bisikleti, bireyi daha özgür kılan bir ulaşım aracı olarak hayatının merkezinde konumlandıran Pedallayan Kadınlar, “Yan koltuktan in Bisiklete bin!” sloganıyla hem arabaya hem de kadının her alanda ikinci planda olmasına atıfta bulunan ve kendini kadın hisseden herkesle birlikte pedallayan bir kadın bisiklet topluluğudur.

Ayda bir bisiklet sürmeyi bilmeyen kadınlar için Bisiklet Sürüş Eğitimi veren Pedallayan Kadınlar, aynı zamanda bisiklet sürmeyi bilen ancak trafiğe çıkmaya cesareti olmayan kadınlar için de belirli aralıklarla Trafikte Sürüş Eğitimi vermektedir. 

Etkinliklerden haberdar olmak ve Pedallayan Kadınlarla iletişime geçmek için tıklayınız. 

MetAmazon Metastatik Meme Kanseri Derneği 

Türkiye’deki ilk  ve tek olma özelliği taşıyan METAMAZON-“Metastatik Meme Kanseri Derneği” bu sorumluluklarının yanında,  Metastatik Meme Kanseri tanısı alan kadın ve erkek hastalara daha özel bir ilgi ve destek sağlamak üzere kurulmuştur.

METAMAZON, hastalar; uzmanlar ve gönüllülerden oluşan değerli bir ekiple yasal olarak dernekleşmiş bulunmaktadır. Ulusal, bağımsız, kâr amacı gütmeyen, aynı zamanda Evre-IV ve ileri evre meme kanseri olarak bilinen Metastatik Meme Kanseri deneyimi yaşayan kadın ve erkeklerin “benzersiz kaygılarına” adanmış, tümü gönüllülerden oluşan ve  “hasta liderliği”nde ilerleyecek bir sivil toplum kuruluşudur. 

 

Facebook Comments